Blog

Jak posilnit na zimu imunitu pomocí superpotravin

by in Blog 28. 12. 2020

Doporučujeme vám, abyste se komplexně podívali na své každodenní návyky a zjistili, jak mohou ovlivnit přirozenou obranu vašeho těla před infekcemi a nemocemi v dostatečném předstihu před nachlazením a chřipkou.

Imunita: propracovaný a složitý systém Náš imunitní systém je jedním z nejsofistikovanějších a nejsložitějších fyziologických mechanismů lidského těla. Málokdy si však všimneme našeho imunitního systému, dokud nevyjde z rovnováhy a my onemocníme. Věk, špatná strava, nedostatek spánku, stres, nemoci a snížená pohyblivost mohou imunitní systém oslabit, a proto je důležité udržovat jej vyvážený zdravou stravou.

Superpotraviny pro podporu vašeho imunitního systému

Pokud jde o zlepšení imunity, oblíbenou volbou jsou potraviny bohaté na vitamin C. Potraviny bohaté na jiné živiny, jako je vitamin A, B6, B12 a D a minerály jako měď, železo, selen a zinek, jsou však pro posílení imunitního systému též nezbytné. Co by tedy bylo nejlepší k jídlu? Vyvážená strava zahrnuje ovoce a zeleninu (použijte různé barvy a pokud je to možné, vyberte sezónní), celozrnné potraviny (hnědá rýže, pohanka, oves), luštěniny (fazole, hrášek a čočka), ořechy a semena – pokud jde o výběr jasného výtěze, tak jsou jím superpotraviny, protože jsou bohaté na živiny a vyživují vaše tělo.

Důležitá role superpotravin

Rušný životní styl často brání tomu, aby člověk sáhl po různých přirozeně bohatých potravinách. Superpotraviny jsou potraviny, které mají výrazně vyšší obsah živin než mnoho alternativ a jsou pravděpodobně nejpohodlnějším, nejuniverzálnějším a nejchutnějším způsobem, jak zajistit zdravou a vyváženou stravu plnou životně důležitých živin a minerálů. Superpotraviny, jako je spirulina, chlorella, houby, kurkuma, semena chia a bobule acai, mají neobvykle vysokou hladinu živin, díky čemuž jsou ideální pro zvýšení příjmu vitamínů a minerálů při náročném životním stylu.

Špičkové superpotraviny pro dobrou zimu

Existuje několik superpotravin, které jsou základem pro vyvážení imunity, včetně chlorelly, která má přirozeně vysoký obsah vitamínu D a B12, spolu s pšeničnou trávou, která poskytuje skvělý zdroj železa a vysoký obsah bílkovin. Díky tolika úžasným superpotravinám může být výběr ohromující! Abychom věci trochu zjednodušili, vytvořili jsme řadu skvěle chutnajících superpotravinových směsí, které vyživují celé vaše tělo. S blížící se zimou je naše Immunity Blend dokonalým doplňkem vaší šťávy a smoothies, který vám pomůže posílit imunitu. To je ideální pro přidání do smoothies nebo do sklenice džusu, abyste zajistili, že splníte svůj denní požadovaný příjem v jednom jednoduchém kroku.