Naturya Bio Houbová super směs 100 g

Pro udržitelnost zdroje jsme kombinovali naše sušené červené reishi pěstované na Duanu s živinami nabitými houbami maitake a shiitake a poté je rozemleli na jemný prášek, čímž jsme vytvořili doplňkovou směs vyživujících hub.

Houby jsou již dlouhou dobu v kultuře Dálného východu uznávány pro své léčivé vlastnosti. Jsou plné vitamínů a minerálů, které potřebujeme pro své zdraví a které přispívají k udržení zdravého imunitního systému.

Britská firma Naturya zkombinovala sušené houby – pomalu pěstované červené reishi, s výživnými maitake a shiitake. Vše je rozemleto na jemný prášek, aby vznikla Organic Mushroom SuperBlend – Naturya Bio Houbová super směs 100 g

Houby v prášku jsou neuvěřitelně snadným a všestranným způsobem, jak sklízet všechny nutriční výhody hub z jedné porce. Lžíci houbového prášku lze jednoduše vmíchávat do koktejlů, do polévky nebo přidat do smažených hranolků nebo přimíchat do kávy pro podporu zdraví.

Reishi, maitake a shiitake patří mezi nejuznávanější houby v asijské kultuře. Uznávané jsou pro své bioaktivní vlastnosti, byly obratně kultivovány a konzumovány v této části světa po tisíciletí.

Reishi (česky lesklokorka)
Známá jako „královna hub“, reishi nebo lingzhi, je jednou z nejslavnějších hub v asijské kultuře, užívaná pro podporu dlouhověkosti, imunity a duševní jasnosti. Houby reishi, které pocházejí z částí Asie, včetně Číny, Koreje a Japonska, rostou nad zemí a vytváří plodnice, které se rozemelou na jemný prášek.
Tyto léčivé houby mají přirozeně vysoký obsah vitamínu D2, který zvyšuje imunitu, a vitamin B3 (niacin), který udržuje hladinu energie a bojuje proti únavě.

Shiitake (česky houževnatec)
Stovky let se v Asii oslavují shiitake houby pro jejich bohatou pikantní chuť a zdravotní přínosy. Předpokládá se, že mají antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Tyto houby pocházejí z východní Asie a jsou zdrojem riboflavinu (vitamín B2), niacinu (vitamin B3) a vitamínu D2. Dodávají energii, podporují imunitu a chrání buňky těla před oxidačním stresem.
Houby Shiitake jsou jedinečné v tom, že obsahují všech osm esenciálních aminokyselin a esenciální mastnou kyselinu zvanou kyselina linoleová, které mohou podporovat budování svalů a zlepšovat trávení.

Maitake (trsnatec lupenitý či sírovec)
Věděli jste, že „maitake“ v japonštině znamená „tanec hub“? Má se za to, že houba dostala své jméno poté, co lidé tančili šťastně, když ji našli v přírodě a objevili její neuvěřitelné léčivé vlastnosti. Houba rostoucí v divokých částech Japonska, Číny a Severní Ameriky roste na dně dubu, jilmu a javoru.
Houby maitake obsahují vitaminy B včetně riboflavinu (vitamín B2) a niacinu (vitamin B3), které jsou prospěšné pro fungování nervového systému, udržují zdravou pokožku a snižují únavu. Jsou také zdrojem beta-glukanů, které přispívají k udržování normální hladiny cholesterolu v krvi.

8 způsobů, jak může Organic Mushroom SuperBlend podpořit vaše zdraví.

Podpora imunitního systému
Bez ohledu na to, jaké je roční období, náš imunitní systém dokážou vždy posílit. Houby jsou jedním z jediných přírodních rostlinných zdrojů vitamínu D, který je nezbytný pro podporu imunitního systému a ochranu našeho těla před nemocemi a infekcemi.
Kromě posílení naší imunity houby jsou nabity vitaminy B včetně thiaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), niacinu (vitamín B3) a biotinu (vitamín B7), které jsou všechny prospěšné pro fungování nervového systému.
To není vše. Mnoho vědeckých studií naznačuje, že hlavními aktivními složkami v hubách jsou alfa-glukanové a beta-glukanové látky, které jsou známy svým účinkem na imunitní systém, což pomáhá tělu účinněji bojovat s nemocemi a infekcemi.

Dodávání energie a snižování únavy
Dlouhé, chladné a temné dny v zimě mohou způsobit, že se všichni cítíme zpomalení a nemotivovaní. Když jsou naše energetické hladiny nízké, začneme se cítit unavení, což oslabuje imunitní systém.
Chcete se cítit více plni energie? Vitaminy B včetně thiaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), niacinu (vitamín B3) a biotinu (vitamín B7), jakož i minerály mědi a manganu přispívají k normálnímu metabolismu poskytujícímu energii, povzbuzují tělo a snižují únavu.

Posílení mozku
Cítíte se trochu na dně? Přidání houbového prášku do vaší stravy může pomoci zvýšit vaši náladu a potenciálně zmírnit úzkost a stres. Kombinace reishi, shiitake a maitake poskytuje dobrý zdroj vitamínů B thiamin (vitamin B1), riboflavin (vitamin B2), niacin (vitamin B3) a biotin (vitamin B7), které prospívají psychologickým funkcím.

Pomoc při snižování hladiny cholesterolu v krvi
Alfa-glukany a beta-glukany jsou komplexní cukry, které přispívají k udržování normální hladiny cholesterolu v krvi. Mohou pomoci snížit celkové množství cholesterolu a LDL (lipoproteiny o nízké hustotě), jinak známého jako „špatný“ cholesterol.

Pomoc při udržování zdravých kostí
Máte obavy o zdraví vašich kostí? Vitamin D2 je nezbytný pro pomoc tělu vstřebávat vápník a růst zdravých kostí. Vitaminy B5 a B6 jsou také nezbytné pro udržení zdravých zubů, kostí a nehtů.

Ochrana před oxidačním stresem
Houby jsou přirozeným zdrojem riboflavinu (vitamín B2), mědi a manganu, které přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem a vyrovnávají počet volných radikálů v těle.

Energetická podpora pro vaše cvičení
Potřebujete pro svůj trénink energetickou podporu? Selen přispívá k podpoře kardiovaskulárních funkcí, pomáhá tělu a svalům během cvičení podávat výkon mnohem účinněji.

Podpora pro vaši pokožku a vlasy
Množství vitamínů B v houbách včetně niacinu (vitamín B3), vitaminu B5, B6 a biotinu (vitamín B7) jsou nezbytné pro udržení zdravé kůže a vlasů.

Jak lze houby užívat?

Při konzumaci čerstvých hub mohou houby mít dřevitou hořkou chuť. Samy o sobě nemusí chutnat úžasně, ale když jsou přimíchány do receptů, jsou neuvěřitelně vyživující a chutné.
Houby SuperBlend od Naturya v bio kvalitě jsou neuvěřitelně univerzální a snadno se začleňují do každodenní rutiny (bez nutnosti uchýlit se k tobolkám).
Zkuste vmíchat lžíci do své ranní kávy, koktejlů nebo misky ovesné kaše. Jaký lepší způsob, jak začít den, než s dávkou hub bohatých na vitamíny B a D.

Houby ale nejsou jen na snídani. Na oběd a večeři si můžete také pochutnat na výhodách hub. Zaměňte avokádový toast za toust s divokými houbami nebo posypte smažená jídla na pánvi (stir-fry) Bio houbovou směsí od firmy Naturya.

Způsob použití: 2x denně 5 g. 1 čajová lžička = 5 g.

Skladování: Skladujte v suchu, chladu a mimo sluneční záření. Minimální trvanlivost do konce: viz. obal. Po otevření zkonzumujte do 1 měsíce.

Bez konzervantů, barviv a dalších aditiv. Vhodné pro vegany, výrobek je Kosher a je přirozeně bezlepkový.

Výrobce: Naturya, Bath, BA2 7PQ, UK. Zemědělská produkce mimo EU

O Naturya

Od té doby, co jsme poprvé ochutnali Himalájské Goji bobule a Acai z hlubin Amazonského deštného pralesa, tak v Naturyi klademe superpotraviny do popředí všeho, co děláme. Procestovali jsme téměř celou planetu, abychom nalezli ty nejzdravější potraviny v co možná nejlepší kvalitě. Nikdy neděláme kompromisy na kvalitě našich potravin. Stejně tak je pro nás důležité i to, aby naše produkty byly získávány s úctou k zemi, životnímu prostředí i všem živým bytostem. Jedná se o základní hodnoty, kterými se v Naturyi řídíme.

Naše potraviny jsou vyrobeny matkou přírodou, ne laboratoří. Všechny naše superpotraviny je snadné zařadit do jídelníčku a jsou součástí jakéhosi širšího ctnostného kruhu, pro který je důležitý jednoduchost, cesta ke zdraví a dlouhověkost. Snažíme se ve své podstatě nabízet službu, jak lidem, tak všemu živému a planetě. Držíme se naší filozofie se silnou vděčností a pokorou zrozenou z úcty k tomu, co nás přesahuje.

Jsme malá rodinná firma zapálených inovátorů, výzkumníků a technologů, kterým především záleží na tom, co dělají a na lidech, pro které to dělají.